Pereiti prie turinio
Workland
Pagrindinis Vieta Sprendimai Narių istorijos Rezervacija Blog Apie Mus

Workland žingsnių iššūkis įpusėjo – kaip sekasi mūsų nariams?

Workland

September 14th, 2022

Dalintis
Workland Laisvės centras

Workland, Walk15 bei Impuls ir LemonGym organizuojamas žingsnių iššūkis jau spėjo ne vieną mūsų bendruomenės narį paskatinti rytinius rugsėjo kamščius automobilyje iškeisti į pasivaikščiojimą gryname ore. Iššūkis jau įpusėjo, o jo dalyviai išties stebina puikiais rezultatais. Dalinamės įspūdžiais bei patarimais tų, kurie žingsniuoja daugiausia!

Gaspar Alekna, Workland Laisvės narys
Gaspar Alekna, Workland Laisvės narys

Gasparas Alekna, Workland Laisvės narys: „Šio iššūkio dėka kasdienį 8 km kelią į darbą pradėjau keliauti pėsčiomis!”

Aktyviausias Workland Laisvės centro narys Gasparas nuo iššūkio pradžios tarp dalyvių užima lyderiaujančias pozicijas. Anksčiau rinkęsis automobilį ar paspirtuką, Gasparas pastebi, kad įššūkio dėka pakeitęs šį įprotį, atrado motyvaciją daugiau judėti, o tai jam suteikia galimybę labiau atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą. 

Titas Lapinskas, Workland Didžioji narys
Titas Lapinskas, Workland Didžioji narys

Titas Lapinskas, Workland Didžioji: „Aktyvus laisvalaikis padeda geriau susikaupti ir apgalvoti bei priimti sudėtingus sprendimus.“

Ar galite patikėti, kad Titas per savaitę įveikė 210 km pėsčiomis? Tai vidutiniškai – 30 km per dieną.  

Titas per dieną stengiasi ne tik daug vaikščioti, bet ir kuo mažiau sėdėti - jei tik yra galimybė visuomet renkasi aukštesnius stalus darbui.

Eimantas Blazevičius, Workland Quadrum narys
Eimantas Blazevičius, Workland Quadrum narys

Eimantas Blazevičius, Workland Quadrum: „Prasidėjus mokslo metams, ypatingai džiaugiuosi beveik išsiugdęs įprotį į darbą keliauti pėsčiomis ir išvengti kamščių.“

Eimantas lyderio pozicijoje Workland Quadrum komandoje jau įsitvirtinęs nuo pirmųjų Walk15 iššūkio dienų. Jo teigimu, taikantis surinkti kuo daugiau žingsnių, atsiranda daugiau motyvacijos vaikščioti tiesiog standartiniais maršrutais iki parduotuvės, iki užkandinės ar draugų. Visgi, to savaime surinkti apie 20 000 - 25 000 žingsnių per dieną neužtenka, tad tenka ir pasivaikščioti papildomai, pabėgioti, ar pažaisti krepšinį ir taip dar aktyvesniu būdu „surinkti“ žingsnius.

Eimantas pasidalino ir keliais patarimais, kaip motyvuoti save ir vaikščioti daugiau.

„Programėlės „Neakivaizdinis Vilnius“ pagalba pasivaikščiojimai tampa daug įdomesni, nes galima giliau susipažinti ir su mūsų miestu. Taip, žinoma, lengviau ir nueiti ilgesnius atstumus. Be to, vaikščiodamas vėl radau laiko klausyti audio knygų. Dar vienas dalykas, kurį pastebėjau – vaikščiodamas vis pamatydavau skelbimų apie įvairius renginius, tad juose ir sudalyvavau – ko nebūčiau padaręs, važinėdamas automobiliu.

Eglė Norgen, Workland Gedimino narė
Eglė Norgen, Workland Gedimino narė

Eglė Norgen , Workland Gedimino: „Pasivaikščiojimas ryte - malonumas pabūti su savimi, sudėlioti dienos planus ir susikaupti, o grįžtant namo - pabūti atviroje erdvėje.“

Workland Gedimino narė Eglė žingsnių iššūkyje dalyvauja ne pirmą kartą, tad pripažįsta žinojusi, ko tikėtis iš tokios iniciatyvos. „Šį kartą jau einu įsitikinusi, kad ėjimas – mano „fengšui“.

Esu aktyvus žmogus, tad daug vaikščioti man yra įprasta. Mano dienotvarkė dėl to nelabai pakito, nes turiu keturkojį augintinį, su kuriuo vaikštau 2-3 kartus per dieną. Be to, gyvenu Užupyje, o dirbu centre, todėl kasdien pėsčiomis įveikiu ši atstumą, nes ryte pats malonumas pabūti su savimi, sudėlioti dienos planus ir susikaupti, o grįžtant namo pabūti atviroje erdvėje.

O savaitgaliais sportas (įskaitant ėjimą) ar aktyvios pramogos yra tai, kuo aš gyvenu.“

Pasiryžusi iššūkiui, Eglė teigia pati sau įsipareigojusi visą mėnesį gyventi pagal tam tikrą dienos žingsnių planą. „Reikia prisipažinti, kad tomis dienomis, kuomet užtrunku prie kompiuterio ekrano, laikydamasi disciplinos numatytą dienos atstumą įveikiu didesniu tempu.

Didžiausias pokytis tai – privalomas tolimesnis važiavimas automobiliu kartą per savaitę. Tiek anksčiau, tiek ypač šiuo metu, automobiliu beveik nesinaudoju.“

Eglės Norgen, Workland Gedimino narės asmeninio archyvo nuotrauka
Eglės Norgen, Workland Gedimino narės asmeninio archyvo nuotrauka

Smagu, kad mūsų bendruomenės nariai palaiko vieni kitus ne tik darbo metu, bet ir skatina rinktis aktyvų laisvalaikį. Primename, kad Workland kartu su žingsnių skaičiavimo programa walk15.lt bei sveikatingumo centru Impuls paskelbė žingsnių iššūkį, kurio pabaigoje Workland nariai laimės prizus: rugsėjo 15 dieną daugiausia žingsnių nuėję kiekvieno centro nariai laimės 90 eurų vertės Impuls/LemonGym narystes!

Kiti Straipsniai